PHD Webinar

European University Institute

11 septembrie 2024, 14:00 - 15:00

Centrul pentru politicile egalității de șanse

Facultatea de Științe Politice, Universitatea din București

on line

Speaker: Lorenzo Ghezzi (EUI)

Moderatoare: Elena Brodeală (alumna EUI)

Acest eveniment oferă masteranzilor și doctoranzilor oportunitatea de a descoperi mai multe despre Programul de Doctorat și viața la Institutul Universitar European (IUE).

Lorenzo Ghezzi de la Biroul de Admitere al IUE va fi prezent online pentru a discuta despre procesul de aplicare, așteptările comitetului de admitere și cum să îți pregătești aplicația pentru a avea succes. Elena Brodeală, absolventă a IUE, va modera evenimentul, va ghida discuțiile și va împărtăși experiența sa ca alumna, oferind perspective valoroase și recomandări pentru participanți. La final, participanții sunt invitați să adreseze întrebări pentru a obține informații suplimentare.

Evenimentul face parte dintr-o sesiune de mentorat cu Elena Brodeală, care își propune să ghideze studenții în drumul lor profesional.

Sesiunea este susținută de proiectul PN-IV-P2-2.2-MCT-2024-006, mobilități pentru tineri cercetători din diaspora - Proiect de cercetare finanțat de Unitatea Executivă pentru Finanțarea Învățământului Superior, a Cercetării, Dezvoltării și Inovării (UEFISCDI).

Pentru înscriere trimiteți mail la: ionela.baluta@unibuc.ro