Centrul pentru Politicile egalității de Șanse vă invită la teatru

Reguli de supraviețuire

3 noiembrie 2024, orele 18.00

sala Negulescu, Facultatea de Științe Politice, Universitatea din București

un spectacol cu și de Cristina Mitroi.

Reguli de supraviețuire este un spectacol manifest autobiografic despre puterea comunității în parcursul găsirii sentimentului de acasă și supraviețuirea în cadrul unor structuri sociale opresive, predeterminate și imposibil de evitat, ca persoană romă, neurodivergentă, queer și nonbinară.

Echipă artistică:

Cristina Mitroi - actriță & co-regie

alini medoia - coordonatorx text & co-regie

Sofia Zadar - muzică, sunet & co-regie
Paula Dunker - mișcare scenică & co-regie

alecs cândea - scenografie

Aural Eye - video mapping

Raj Alexandru Udrea - costume & make-up

Echipă proiect:

Cristina Iacob, Luca Istodor, Raluca Ghența, Oana Ungureanu.

durată: 1 ora 20 min

Parteneri proiect

Feminism Romania, Scena 9, ACCEPT, CUTRA, Quantic, reconectat, CENTRUL FILIA, MADPRIDE,  E-Romnja, EasyEco, FCDL - Frontul Comun pentru Dreptul la Locuire, Identity.Education, TransCore, Facultatea de Științe Politice - Universitatea din București, Facultatea de Sociologie și Asistență Socială - Universitatea din București, art200, CNDB - Centrul Național al Dansului București, Influx, Q-center;

Spectacolul face parte din proiectul „Reguli de supraviețuire: navigând cu reziliență în căutarea lui acasă”, cofinanțat de Administrația Fondului Cultural Național.

Programul nu reprezintă în mod necesar poziţia Administrației Fondului Cultural Național. AFCN nu este responsabilă de conținutul programului sau de modul în care rezultatele programului pot fi folosite. Acestea sunt în întregime responsabilitatea beneficiarului finanțării.

Pagină Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61566144864717

Pagină Instagram:  https://www.instagram.com/regulidesupravietuire/

Înscrierile se fac aici, în limita locurilor disponibile.